ZAMÓW NASZ NEWSLETTER

nie podano
poprawnego adresu e-mail
nie wyrażono zgody
na otrzymywanie newsletter'a
   

(re)Public of Ads
kreujemy marki
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+
PIXELON
MENU
Cykle współpracy Klient - Agencja Reklamowa

Cykle współpracy Klient - Agencja Reklamowa

Prezentujemy krótką infografikę, która prezentuja kilka odmiennych metod współpracy Klienta i Agencji Reklamowej.

Każdy z cykli posiada indywidualne cechy dzięki którym jest odpowiedni dla danego etapu kontaktów i tworzenia relacji.

W którym momencie znajdujesz się Ty i jaką obierzesz drogę? Zależy to tylko od Ciebie i Twojego zadowolenia ze współpracy z Agencją Reklamową.


Gdzie jeteś Kliencie?


Zarówno Klient, jak i Agencja Reklamowa może obrać dowolnym miejscu na danym schemacie. Wiadomo możliwość "osadzenia" się mocno uzależniona jest od stażu współpracy. Jednak to właśnie partnerzy i chęć budowania wzajemnych relacji sprawiają, że pozycja na schemacie będzie uzależniona właśnie od obu stron.

Zarówno Klient, jak i Agencja Reklamowa mogą obrać model współpracy polegający na jednorazowych projektach, gdzie po zakończeniu zlecenia następuje zakończenie współpracy. Takie zachowanie Klienta niesie ze sobą niebezpieczeństwo nieprzemyślanej strategii, która za każdym razem może być inna, a co równie ważne za każdym razem będzie wymyślana przez coraz to inną agencję reklamową.

Optymalnym modelem jest ten, w którym partnerzy się dobrze znają, mają opracowane standardy komunikacji, strategii. Każda ze stron powinna dążyć do możliwie długiego utrzymania tego stany rzeczy. Bowiem jest on możliwie najtańszym modelem dla Klienta, który nie jest zmuszany do ciągłego wywarzania raz otwartych drzwi. Jest to również korzystne dla Agencji Reklamowej, która tworząc kolejne kampanie posiada już pewne zaplecze, dzięki czemu zyskuje ona zarówno na czasie, jak i ogranicza koszty realizacji poszczególnych reklam.

Naturalnie zdaża się i tak, że partnerzy muszą się rozstać. Czasami jest to nieuniknione, kiedy wzajemne relacje starzeją się, a w dalszej kolejności psują się. Niestety w takiej sytuacji albo strony rozstają się, albo też muszą wrócić do kroku pierwszego, gdzie na nowo rozpoczynają wzajemną komunikację.

Pixelon Blog

Nasz Blog

Jeśli jesteś ciekawy tego co mamy do powiedzienia "po godzinach" lub też chiałbyś przeczytać o ciekawostkach dotyczących marketingu, reklamy, czy mediów społecznościowych zapraszamy na łamy naszego firmowego bloga.

Opisujemy w nim nasze niekomercyjne projekty, o których próżno szukać na firmowej stronie internetowej. Publikujemy tam komentarze na temat tego co dzieje się w branży reklamy i marketingu.

Firmowy blog jest miejscem nie koniecznie w 100% poważnym, w którym możecie Państwo poznać firmę od przysłowiowej kuchni. W naszym przypadku łatwo odkryć nasz marketingowy potencjał. Prezentujemy tam bowiem projekty, które nie do końca mają charakter zarobkowy, są raczej traktowane jako kreatywne początki przyszłych przedsięwzięć, są tam też nasze firmowe formy reklamy. Tak tak, my jako agencja reklamowa również musimy zadbać o reklamę.

Tak czy inaczej, zapraszamy serdecznie już teraz.
Nasz serwis www korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej zamknij